6886-1562-ico-wu.jpg

Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

indeks1

Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

Choroba

Poważna choroba, taka jak np. cukrzyca typu II, może w szczególności obniżać poziom testosteronu u mężczyzn, co skutkuje obniżonym zainteresowaniem seksem. Niski poziom testosteronu może także owocować osłabieniem mięśni, uszczupleniem masy kostnej oraz zaburzeniami erekcji. Pozostałe choroby, które potencja mogą wywoływać niskie libido u mężczyzn, to choroba Parkinsona, niedokrwistość, zaburzenia neurologiczne, przewlekły ból i kłopoty z sercem. Jeżeli cierpisz na któreś z tych schorzeń, podpytaj swojego lekarza, jak możesz zapobiegać obniżeniu popędu płciowego.

Leki

Niektóre leki na receptę, takie jak Proscar zalecany w kuracji gruczołu krokowego, mogą także powodować obniżenie poziomu libido, co jest jednym ze skutków ubocznych ich używania. Przed przystąpieniem do zażywania jakichkolwiek leków na receptę, wnikliwie dowiedz się od lekarza wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o ich działaniu erekcja
jak również o ich skutkach ubocznych.

Styl życia

Spora część ludzi myśli, iż niski poziom zainteresowania seksem to problem, który dotyka starszych mężczyzn. Jednakże to nieprawda. Współcześnie wielu mężczyzn w wieku 30-40 lat sygnalizuje problemy z niskim libido. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy może być nieprawidłowy styl życia albo niezdrowe nawyki, takie jak palenie tytoniu, nieodpowiednia dieta, mało snu oraz inne podobne sytuacje. Pomyśl nad zmianą stylu życia, zerwij z papierosami, zacznij uprawiać sport oraz zmień żywność na lżejszą, a ochota na seks nie powinna stanowić już problemu.