Kupuj mądrze akcesoria skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy łatwo dobrać do swoich wymogów zarówno ubrania, oraz i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać asortyment niedobrej jakości?
Głównie pytajmy. Czy produkt, np. pas skórzany zawiera warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Oczywiście próg prawdomówności kupców jest różny, a w razie dużych sieci z odzieżą gro pracowników być może nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Przede wszystkim cena. Nie dajmy się oszukać – ekologiczna skóra posiada swoją wartość i nabycie skórzanej teczki męskiej za 100 zł jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, gdy jest zbyt gładka lub też zbyt regularna jeśli chodzi o przebarwienia, żyłki czy porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości zakryte ranty również mogą sugerować, iż zatuszowano stosowanie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów lub także widocznych spodów skóry, także sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra ekologiczna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a wykonane z niej pasy niebywale szybko się rozlatują. Prawdziwa skóra powinna mieć charakterystyczny zapach – pozostałość po pracach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując nabycia poprzez Internet zwracajmy uwagę na specyfikacje produktu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go naklejać nawet wówczas, gdy wyrób ma jedynie jej niewielkie ilości.
Produkt wykonany z ekologicznej skóry musi przetrwać latami, toteż warto kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów tekstylnych