Jak dopasować długą suknię do sylwetki?

Imprezy i rozdania hollywoodzkich wyróżnień udowadniają, że elegancka, długa suknia pasuje każdej kobiecie, niezależnie od figury czy rozmiaru. Udzielamy porad, jakie fasony sprawdzą się u różnych figur.
Wydłużona suknia wygląda wyjątkowo na kobiecie o słusznym wzroście, ale wszystkie, obojętnie od liczby centymetrów, powinny zakładać ją w parze z butami na wysokim obcasie. Szpilki powodują że wyglądamy na wyższe, także dodatkowo polepszają wygląd sylwetki – mając je na stopach pośladki są podniesione, a klatka piersiowa wypięta, co od razu wyszczupla talię.
Dziewczyny o figurze klepsydry powinny szukać wzorów z gorsetem, który uwypukli klatkę piersiową i talię i uwypukli ładne ramiona. W takim przypadku idealnym wyborem będzie długa suknia o syrenim kroju, to znaczy dopasowana na linii bioder dodatkowo ud oraz rozszerzająca się od kolan w dół. Sukienki tego typu często ubierają 2 sexi klepsydry ze świata biznesu rozrywkowego – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka musi tuszować szerokie biodra oraz wielkie uda, toteż długa suknia dla niej musi przypominać ubiór księżniczki z dopasowaną górą oraz pofałdowanym dołem. Mając takową sylwetkę unikaj rzeczy rodzaju „beza”, zdecydowanie lepsze są fasony z dołem w kształcie trapezu czy litery A, które zamaskują dół także zrównoważą proporcje.
Szczupła dodatkowo wielka kolumna może sobie pozwolić na strój ze skosami dodatkowo odsłaniającą sporo kilogramów, ale by dodać mu krągłości, musi być uszyta z nieco grubszego i sztywnego materiału, który da figurze kształt, zamiast mocno ją opinać. Dobrym wyborem jest suknia pozłacana albo ozdobiona 3D aplikacjami.
Długa suknia dla panny o sylwetce jabłka musi mieć -prosty czy trochę pofalowany krój. Uwagę odciągnie od środkowej części sylwetki gorset z wykrojem pod biustem. W tym wypadku warto dodatkowo szukać sukienek z znacznym dekoltem w kształcie litery V, który optycznie wysmukla sylwetkę.
tekst pobrany ze strony sukienki wizytowe